Dziś dostałem kolejną lekcję- NIGDY WIĘCEJ PRACOWAĆ BEZ UMOWY!
Muszę to sobie chyba wydrukować wołami i powiesić na ścianie jak następnym razem będę zaczynał pracę u kogoś. Bo czy prowadzenie własnej działalności w naszym pięknym kraju musi oznaczać zawsze wykorzystywanie ludzi i kombinatorstwo na każdym kroku. Wkurza mnie, że sytuacja wymusza na ludziach mimowolną zgodę na takie traktowanie. Wkurza mnie bardzo, że znowu sam dałem z siebie za dużo nie mając zabezpieczenia czy dostanę za to odpowiednie wynagrodzenie. Ale myślę sobie jak to będzie jak sam będę musiał zatrudnić ludzi do pracy? A w pewnym momencie będę musiał zatrudnić. Czy będę potrafił zrobić to tak żebym miał czyste sumienie że nikogo nie oszukałem a i sam wyszedł na swoje? Wiem jedno- łatwo nie będzie ale co tam trzeba próbować mimo wszystko. Małymi kroczkami i może dobrze będzie ;-)
Miał rację Piłsudski :-)
OdpowiedzUsuń