szczęście, happiness, štěstí, bonheur, ευτυχία, sonas, hamingja, felicitas, lykke, felicidade, счастье, Fröhlichkeit, felicidad, felicità
jadąc dziś z pracy pomyślałem, że kurde ja jestem szczęściarzem. Subiektywne odczucia czasami nie dopuszczają do głowy takiego stwierdzenia ale obiektywnie rzecz biorąc (na tyle na ile mogę być obiektywny we własnych odczuciach) to w zasadzie mogę zaliczyć się do grona szczęśliwców. No bo tak, jestem zdrowy. Pracuję w zawodzie który uwielbiam i jest moją pasją. Mam plany i perspektywy na rozwój. Już prawie skończyłem studia, które okazały się strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o wybór kierunku. Nie powiem, że bylo łatwo tak finansowo jak i merytorycznie ale na pewno było warto. Życie kilka razy dało mi już w kość dość porządnie ale patrząc z szerszej perspektywy to dobrze- nauczyło mnie to pokory i doceniania tego co dobre. Ciągle się tego uczę. Idąc dalej mam kilka osób na które wiem, że zawsze moge liczyć. Zobaczyłem już kawałek świata i mam plan i ciągły apetyt na więcej. Już we wrześniu Gruzja :).
Bo co czyni nas szczęśliwymi? Wydaje mi się, że chyba właśnie poczucie spełnienia, bycie docenionym, pewna stabilizacja w życiu... miłość??? O miłości szerzej może innym razem bo to rozległy temat. ;)
Na koniec ładne zdanie które ostatnio usłyszałem, że należy się cieszyć, że znowu mogliśmy otworzyć oczy.
...uparcie i skrycie
och życie kocham cię kocham cię
kocham cię nad życie...
nieźle musiałeś rozgrzać google, żeby słowo "szczęście" odszukać aż w 14 językach :-), szczęściarzu :-)panZ
OdpowiedzUsuńwujek google jak zawsze nieoceniony ;)
OdpowiedzUsuń